


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.4892 mm |
| Width | 2.0066 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Height | 787.4 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 2 ppm |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Type | TCXO |
| Output Format | Clipped Sine Wave |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Load Capacitance | 10 pF |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Supply Current | 2 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
